shinsung gunes enerjisi paneli ureticisi ldse

shinsung gunes enerjisi paneli ureticisi ldseKoreli güneş paneli üreticisi Shinsung Solar Energy firması “Laser Doped Selective Emitter” (LDSE) teknolojisi ile %20,03 verim oranına ulaştığını duyurdu. Fraunhofer Güneş Sistemleri Enstitüsü firmanın açıkladığı verim oranını doğruladı.

Shinsung Solar Energy firması 2010 yılında LDSE teknolojisini kullnarak %19,6 verim oranına ulaşmıştı, ulaşılan yüksek verim oranı yine aynı teknoloji ile sağlandı.

Shinsung_Solar_Energy koreli panel rekor en yuksek gunes paneli verimi

3 Yorumlar

  1. Türkiye’de güneş enerjsi yatırımlarının ertelenmesi lazım en azından 1 sene, teknolojisi çok hızlı değişiyor, topraklarımızın düşük verimli paneller ile doldurulması çok yazık olur, çok güzel haber bunlar..

    • Panel teknolojisi ilerlerken ölçümler yapılabilir. Rüzgarda aynı hata yapılmıştı 1 yıllık ölçümler ile başvuru yapılmıştı sonuc olarak fizibilitesi iyi olmayan bir çok proje başvurusu oldu. Ölçüm ne kadar uzun süreyi kapsarsa yatırımlar o kadar iyi olur diye düşünüyorum. Rüzgarda da böyle güneşte de..

  2. bu teknolojiyi zaten 3 sendir . Ankara – MEKATRON  firması sunuyor. Sayın ÜSTÜNER TAVŞAN  , bununla ilgili insanları bilgilendirdi. güneş panellerinin artık belli açıda monte edilmesi olayı tamamen ucuz teknoloji maliyeti ile yüksek kar amaçlı yapılan uygulamalardır. yeni üretimde panel değil. elastik yüzeydir. filim plakası gibidir. ayrıca yanda , yukarıda , dikeyde yatayda her konumda güneş ışığını emerek çalışır. gün doğumundan batımına kadar güneşin açısı değil. gün ışığının emilmesi ile üretir. asıl sistemin verimi bundan dolayı yüksektir. ayrıca ofgird sistemler depolama çabası maliyetleri yükseltir. hiç enerji olmayan bir yerde depolama çözümdür. ama enerji olan yerde sistem mutlaka ongird kurulmalıdır. pillerde de yeni gelişmeler mevcuttur. asıl gelişme bu sistemi ucuzlataacak yöntem akülerdir. bunlarda hidrojen aküler en verimli tiplerdir. Koreliler i kutluyorum. dünya çapında lisans için 3 senedir çalıştılar. bunuda başardılar. darısı bizim teknoloji üniversitesi adıyla var olan , bina dizaynı bile teknoljik olmak yerine ısı kayıpları ile veya aşırı ısınma imal edilmiş . mimari ismini cam cephe dizaynı İLE GÖRSELLİKLE eş yapıpta. Mimar SİNAN , gibi ustayı bile incelemden mimarlığı camadan kalp yapmak sanan mimarlarımız. yeşil bina danışmanı diye ödül alan hocamız dediğimiz kişilerin 150 Kw yer için kojen diye elektirk ürettiripte. bundan çıkan ısıyı soğutmak için chiller koyduran makine mühendislerimizden arınmadan , led ile  aydınlatma dururken halojen lamabalarla proje yapan elektrik mühendislerimizide bilinçlendirmeden.  olsak olsak teknoloji çöplüğü olan ülkemizin adı çöp deposu olur. birde bu çöpleri almak için para ödeyen bir ülke olmaktan kurtulamayız. ..
    bu kadar ağır yazdığım için herkesten özür dilerim. ama artık birinin
    KRAL ÇIPLAK  demesi gerekiyor.

Yorum yaz

Yorum yazın!
İsminizi buraya yazın