Quantcast

Nükleer Enerjinin Dünya’da Son Durumu

34 34 ×

Verilere göre, dünyada nükleer enerjiden elektrik üretimi 2006 ile 2011 yılları arasında yüzde 5 oranında düştü. Faaliyette olan nükleer enerji santrallerinin ortalama yaşı 27, nükleer enerjinin elektrik tüketimindeki ağırlığı önümüzdeki dönemde yaşlı santrallerinin kapatılmasıyla hızla düşecek.

2011 yılında Fukuşima nükleer felaketinden sonra, Japonya, Almanya ve İngiltere’de 13 reaktör kapatıldı. Dünya nükleer kapasitesi yüzde 2 oranında düştü. 2012 yılında Günya Kore ve Kanada 3000MW’lık nükleer kapasiteyi devreye aldı.

Aralık 2012 itibari ile güncellenmiş nükleer enerji santrallerinin dünyadaki durumunu gösteren grafikleri aşağıda bulabilirsiniz.

Nükleerden Enerji Üreten ilk 15 Ülkenukleer enerji ulkeler

İnşaat Halindeki Nükleer Santrallerdunyada nukleer enerji kapasitesi

Nükleer Enerji Üretiminin Gelişimidunya kumulatif nukleer enerji uretimi

Faaliyetteki Nükleer Santrallerin Yaş Dağılımıdunyada nukleer enerji santrallerinin yaslariİlginizi Çekebilir

Tüketici Hakları Derneği’nden EPDK’ya suç duyurusu

POLATLI Tüketici Hakları Derneği Başkanı Hasan Akman, enerji dağıtım şirketlerinin konutlarda yüzde 10, tarımsal tüketimlerde yüzde 16’ya varan ’Kayıp Kaçak’

Köşe Yazısı: Önümüzdeki beş yıl içinde petrol fiyatları düşecek

Süleyman Yaşar / Sabah Önümüzdeki beş yıl içinde petrol fiyatları düşecek. Hem de epeyce düşecek. Peki neye dayanarak söylüyoruz bunu?

Yıldız: Karadeniz’de petrol arama için yeni başvuru var

BP yetkililerinin Karadeniz’de petrol bulamadığını yönündeki açıklamalarını sorması üzerine Bakan Yıldız, firmaların bir kısmının Karadeniz’i tercih ederken diğer bir kısmının

Haberler haftalık olarak mailinize gelsin
Abone Ol
34 Twitter 7 Facebook 24 LinkedIn 3 Email -- 34 ×