Quantcast

Nükleer Enerjinin Dünya’da Son Durumu

34 34 ×

Verilere göre, dünyada nükleer enerjiden elektrik üretimi 2006 ile 2011 yılları arasında yüzde 5 oranında düştü. Faaliyette olan nükleer enerji santrallerinin ortalama yaşı 27, nükleer enerjinin elektrik tüketimindeki ağırlığı önümüzdeki dönemde yaşlı santrallerinin kapatılmasıyla hızla düşecek.

2011 yılında Fukuşima nükleer felaketinden sonra, Japonya, Almanya ve İngiltere’de 13 reaktör kapatıldı. Dünya nükleer kapasitesi yüzde 2 oranında düştü. 2012 yılında Günya Kore ve Kanada 3000MW’lık nükleer kapasiteyi devreye aldı.

Aralık 2012 itibari ile güncellenmiş nükleer enerji santrallerinin dünyadaki durumunu gösteren grafikleri aşağıda bulabilirsiniz.

Nükleerden Enerji Üreten ilk 15 Ülkenukleer enerji ulkeler

İnşaat Halindeki Nükleer Santrallerdunyada nukleer enerji kapasitesi

Nükleer Enerji Üretiminin Gelişimidunya kumulatif nukleer enerji uretimi

Faaliyetteki Nükleer Santrallerin Yaş Dağılımıdunyada nukleer enerji santrallerinin yaslariİlginizi Çekebilir

GDF Suez, NABUCCO hissedarları arasında yerini alıyor

Nabucco Gas Pipeline International GmbH, Fransız enerji grubu GDF Suez’in Viyana’da OMV ile imzaladığı Hisse Anlaşması’ndan dolayı memnuniyetini ortaya koydu.

Bursa Keles ihalesine en iyi teklif Çelikler Madencilik’ten geldi

Keles’e bağlı Harmanalanı ve Kozağacı Vadisi’nde 13 bin hektarlık alanda yapılması planlanan termik santral ihalesi gerçekleşti. Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu

Benzin fiyatlarına döviz kurundaki artışa bağlı olarak 9 kuruş zam

Benzinin litre fiyatına gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 9-10 kuruş zam yapıldı. Zam, döviz kuru ve ürün fiyatlarındaki artışa

Haberler haftalık olarak mailinize gelsin
Abone Ol
34 Twitter 7 Facebook 24 LinkedIn 3 Email -- 34 ×