Türkiye Doğalgaz Dağıtıcıları Birliği Derneği (GAZBİR) Başkanlığına yeniden Yaşar Arslan seçildi. GAZBİR’in 7. Olağan Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi. GAZBİR Başkanı Yaşar Arslan, piyasanın yüzde tamamını temsil eden bir yönetim kurulu oluşturmayı hedeflediklerini belirtti.

Arslan şunları söyledi: “7 ay sonra yeni tarife dönemi başlıyor. Metodolojik olarak düzelteceğimiz konular var. 2017’den sonra daha farklı bir süreç yaşayacağız. Tarife sisteminin içinde şu anda yapmaya çalıştığımız özellikle teknik kayıplarla ilgili çalışmayı bu yaz bitirmeye niyetliyiz.”

Arslan, Doğalgaz Piyasası Kanunu ile ilgili yoğun bir süreç yaşanacağını belirterek, bu kanun için herkesin taşın altına elini sokması gerektiğini ve  kanunda yapılan değişiklikler sonrasında düzeltmelerin mümkün olmadığını söyledi.

Arslan, önümüzdeki günlerde “Uygulamasında mevzuatla çelişen bazı durumlar olan Yüksek Basınç Kalibrasyon Merkezi” kurma  konusunda bir çalışma yapacaklarını ve sonra merkezin hayata geçirileceğini belirtti.

Yorum yaz

Yorum yazın!
İsminizi buraya yazın