Dünyanın önde gelen elektrikli otomobil üreticisi Tesla’ya, Twitter üzerinde eleştiri geldi. Şarj istasyonlarında kömürlü sistemin kullanılmasına tepki gösteren bir doğasevere, Tesla’nın kurucusu Elon Musk’tan yüreklere su serpecek bir cevap geldi.

Elektrikli otomobilde öncü firma Tesla, son dönemde bütçe dostu yeni otomobili Model 3 ile gündeme gelmeye devam ediyor. Geliştirdiği elektrikli otomobiller ve şarj teknolojileri ile kullanıcılarını oldukça memnun eden Tesla, hızla dünya çapında kurmayı hedeflediği şarj istasyonları nedeni sevenleri tarafından eleştiriye maruz kalmıştı.

Başlangıçta şarj istasyonlarındaki enerjiyi kömür aracılığı ile elde eden firma, ilk defa yenilenebilir enerji prensibinde fire vermek zorunda kalmıştı ama şirketin kurucusu dahi çocuk Elon Musk Twitter’dan gelen bir eleştiriyi yanıtlayarak doğaseverlerin gönlüne su serpti. Tweet’e verdiği cevapta tüm hızlı şarj şarj istasyonlarında güneş enerjisi kullanacağının müjdesini veren ünlü CEO, çalışmalarının bu yönlü hızla devam ettiğini müjdeledi.

Yorum yaz

Yorum yazın!
İsminizi buraya yazın