Bursagaz çevre konulu bilgi yarışması finaline sayılı günler kaldı

Sosyal sorumluluk bilinciyle eğitime ve çevreye verdiği önemi pekiştiren Bursagaz’ın öğrencilerde çevre bilincini geliştirmek amacıyla düzenlediği Liselerarası Çevre Konulu Bilgi Yarışması’nda finale sayılı günler kaldı.

Bursa’nın 8 ilçesinde düzenlenen ilçe elemeleri sonucunda belirlenen ilçe birincileri 31 Mayıs Salı günü saat 10.00’da Crowne Plaza’da düzenlenecek finalde birincilik için yarışacak.

Finalde ilçelerini temsil etmek için yapılan elemelerde başarılı olan okullar; Nilüfer ilçesinden Özel Nilüfer fen Lisesi, Osmangazi ilçesinden Şükrü Şankaya Anadolu Lisesi, Yıldırım ilçesinden Nuri Nihat Aslanoba Anadolu Lisesi, Gürsu ilçesinden Zuhal Dörtçelik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Kestel ilçesinden Hasan Coşkun Anadolu Lisesi, Gemlik ilçesinden Atatepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Mudanya’dan Mudanya İmam Hatip Lisesi birinciliği göğüslemek için yarışacaklar.

Çevreye herkesin sahip olduğunu ve korunması gerektiğini belirten Bursagaz Kurumsal İletişim Yöneticisi Dilek Kiper, Bursagaz olarak Çevre Konulu Bilgi Yarışması’nı yapmalarındaki amaçlarının gelecek nesilleri çevre konusunda bilinçlendirmek, çevreye duyarlı bireylerin yetişmesinde katkı sağlamak olduğunu söyledi.

‘Mavi bir gökyüzü, yeşil bir Bursa için’ sloganıyla hizmet veren Bursagaz’ın en önemli politikalarından birinin çevrenin korunması olduğunun altını çizen Kiper, “Çevre temizliği bir toplumun aynasıdır. Temiz bir toplum olmak zorundayız. Temiz ve medeni toplumlar, her zaman çevre temizliğine önem vermişlerdir. Gençlerimizi teşvik edici, çevreye karşı farkındalık yaratıcı etkinlikler düzenliyoruz. 31 Mayıs’ta gerçekleştireceğimiz ve bu yıl 6’ncısını düzenlediğimiz Çevre Konulu Bilgi Yarışması da bu çalışmalarımızdan bir tanesi. Kıyasıya rekabetin ve heyecanın hakim olacağı finalde tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum” diye konuştu.

Kiper, final yarışması sonucunda birinci olan öğrencilere tablet, ikinci olan öğrencilere fotoğraf makinesi, üçüncü olan öğrencilere ise akıllı kol saati ve ilk üçe giren öğrencilerin okullarına da yazıcı hediye edeceklerini söyledi.

PAYLAŞ